شستشو و نگهداري از قالي هاي پشمي

شنبه 29 دی 1397
22:17
نیلوفر حیدری

قالي هاي پشمي بسيار پر استفاده بوده و بسياري از افراد براي منزلشان از آنها استفاده مي کنند. اما اين محصولات داراي چه ويژگي اي هستند که آنها را منحصر به فرد مي کنند؟ خصوصيات قالي پشمي چيست و سوالات مشابه اين چنيني را قصد داريم براي شما پاسخ دهيم. قالي هاي پشمي از جهت قيمت معمولا تفاوت چندان زيادي با قالي هاي معمولي ندارند. به علت جنس به کار رفته در آنها معمولا ظاهر زخيم تري دارند. اين قالي ها داراي کيفيت بسيار مطلوبي هستند. در برابر رطوبت مقاومت بالايي دارند. بر اثر پا خوردن به سادگي فرسوده نميشوند و طول عمر آنها بالا است. اين پرز ها را به راحتي پس از راه رفتن مداوم روي آنها مي توانيد به حالت قبل به سادگي برگردانيد. از طرفي هم به خاطر پشم به کار رفته در آنها وزن نسبتا بالايي دارند. و گاهي شستشوي آنها کمي سخت تر است.

کاربرد قالي هاي پشمي در منزل

قالي هاي پشمي تنها يک مدل نيستند و انواع قالي پشمي وجود دارند. مانند تمام پشم و چله پشم. تمام پشم همان طور که از نام آنهم پيداست تمامي تار و پود آن از پشم بافته شده است. معمولا وزن سنگين تري داشته اما با دوام تر است. در قالي هاي چله پشم، پرزها از پشم نبود و تنها چله آن از پشم مي باشد. اين قالي ها کاربرد فراواني در منزل دارد. مي توانيد از آنها براي تمامي اتاق ها استفاده کنيد. چرا که مقاومت بالاي آن باعث خواهد شد تا با هر استفاده اي از کيفيت آن کم نشود. اگر شستشوي قالي براي شما دشوار است، براي محل هايي که آلودگي زياد دارند و نگران سنگيني آنها براي شستشو هستيد مي توانيد از انواع ديگر استفاده کنيد. اما در نظر بگيريد که امروزه شستشوي قالي کار چندان سختي نيست و قاليشويي هاي فراواني اينکار را برايتان انجام ميدهند.

نگهداري و تميز کردن قالي هاي پشمي

اگر به تازگي يک قالي پشمي خريداري کرده ايد و مي خواهيد.

بدانيد چطور بايد از آن نگهداري کنيد،

ما تمام سوالات شما را پاسخ داده ايم.

در ابتدا بدانيد براي شستشو، بهترين کار سپردن قالي به قاليشويي است

اين شرکت ها معمولا تجهيزات و وسايل مناسب اينکار را دارند

و شستشو به سادگي انجام مي شود.

اگر اين کار را خودتان ميخواهيد انجام دهيد،

-بايد بدانيد که کار دشواري رو به روي شما قرار دارد. بهتر است هر هفته حداقل يکبار به طور کامل فرش را جارو بزنيد. جارو زدن باعث خواهد شد تا رنگ فرش ديرتر کدر شود و شستشوي آنهم راحتتر باشد. علاوه بر اين گرد و خاک، گاهي برخي حشرات ريز ممکن است در ميان تار و پود فرش باشند که با چشم ديده نشوند. اين حشرات مي توانند به فرش آسيب برسانند. به همين دليل با جارو زدن آنها را از فرش بيرون خواهيد آورد.

منبع : http://bistdesign.parsiblog.com/Posts/8/


[ بازدید : 1 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

نگران شستشوي قالي هاي پرز بلند خود نباشيد

چهارشنبه 26 دی 1397
23:31
نیلوفر حیدری

قالي هاي پرز بلند جلوه بسيار زيبايي دارند. بر خلاف قالي هاي معمولي که سطح آنها کم است، اينها داراي سطح بلندتري هستند. از جهت ظاهري احساس گرمي را به شما انتقال مي دهند و حتما دوست خواهيد داشت تا روي آن بشينيد و بر سطحش دست بکشيد. بلندي پرز حس لطافطي را الغا مي کند که به شيوه ديگري قابل دستيابي نيست. اما اين محصولات از جنس هاي مختلفي توليد شده و به دست مصرف کننده مي رسند. بهترين آنها را مي توان قالي هاي پرز بلند ترک دانست. به جهت اينکه معمولا از سطح کيفي بيشتري نسبت به ساير محصولات برخوردار هستند. چرا که کيفيت اليافي که در آنها به کار مي رود بهتر هستند. و علاوه بر اين موضوع از تکنولوژي هاي جديدتري براي توليد آنها بهره گرفته شده است.امروزه قاليشويي هاي تمام اتوماتيک از تکنولوژي هاي جديد براي شستشوي اين نوع قالي ها استفاده ميکنند.

مشخصات قالي هاي پرز بلند

قالي هاي پرز بلند را مي توان از جمله روش هاي طراحي هاي مدرن دانست. اما اين محصولات داراي ويژگي هايي هستند که آنها را از ديگر موارد متفاوت مي کند. قالي هاي معمولي که بارها و بارها آنها را مشاهده کرديد، بسيار يکدست بوده و معمولا نمي توانيد بين الياف آنرا دست بزنيد. البته اين موضوع بسته به تراکم قالي خريداري شده متفاوت است. اما در محصولاتي که از کيفيت بالايي برخوردار هستند همواره تراکم بيشينه بوده و سبب اين موضوع مي‌شود. اما در قالي هاي پرز بلند، به علت اينکه پرز ها از اندازه معمول بلند تر هستند، ميانشان جايي براي دست کشيدن به وجود مي‌آيد. در گذشته کمتر از آنها استفاده مي شد و تصور بر اين بود که بلندي پرز چندان مناسب نيست. اما اکنون اين تصور اشتباه ديگر براي يک فرد با سليقه جايي ندارد و باعث شده استفاده از اين محصولات افزايش پيدا کند.

نحوه شستشوي قالي پرز بلند

شستشوي فرش ها معمولا با يکديگر متفاوت هستند.

هر کدام را بايد به شيوه اي مختص به آنها شستشو کرد تا از کيفيت آنها کاسته نشود.

موارد مختلفي در اين موضوع دخيل هستند.

از حالت و نوع پودها، تا نخ هاي بکار گرفته شده، تراکم، رنگ و کوتاهي و بلندي پرزها.

هر کدام از اين موارد شرايطي را به وجود مي آورند که در زمان شستشو بايد رعايت شوند.

قالي هاي پرز بلند را هم بايد به شيوه صحيح مربوط به آنها شست.

هر چه اين پرزها بلند تر باشند، کار شستشو سختتر است.

به خاطر اينکه گرد و خاک معمولا تا سطح پود قالي وارد مي‌شود

و بايد در زمان شستشو به طور کامل از ميان آن خارج شود.

امروزه کمتر فردي به سمت شستشوي خانگي قالي ها مي‌رود.

مصرف زياد آب و روش هاي جايگزين ساده باعث شده اند تا استفاده از قاليشويي بسيار به صرفه تر باشد.

منبع : http://bistdesign.parsiblog.com/Posts/7/


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

قالي بيجار چيست ؟

شنبه 22 دی 1397
20:38
نیلوفر حیدری

قالي بيجار يکي از قديمي ترين، انواع قالي هاي ايراني است. پيشينه آن همانطور که از نامش هم پيداست مربوط به شهر بيجار کردستان مي باشد. اين قالي ها داراي قدمت و سبقه تاريخي بسيار طولاني اي هستند و نمونه‌ هاي فراوان آنرا مي‌توان در موزه ها مشاهده کرد. اين قالي که به اصطلاح آنرا لول مي‌نامند را نمي‌توانيد تا کنيد. علت اين موضوع ساختار قالي بيجار است. در ساختاري اين قالي تراکم بسيار زياد است. معمولا در ميان تار و پودهاي آن، پودهايي بسيار ضخيم به برده مي شود که پس از شانه خوردن گره‌ها روي آن، استحکام آنرا چندين برابر مي کند. اين استحکام فوق العاده، باعث خواهد شد تا امکان خم کردن قالي وجود نداشته باشد. اين فرش بسيار مستحکم بوده و مانند يک صفحه کاملا مستحکم قابل ايستادن است. تراکم زياد اين قالي ها، باعث شده که بدل به يکي از بهترين قالي هاي ايراني شوند.

شستشوي قالي بيجار چگونه است ؟

اگر تا کنون قالي بيجار را از نزديک مشاهده نکرده باشيد، شايد به خوبي ندانيد اين قالي چه ويژگي هاي خاصي دارد. مي توان آن را از مستحکم ترين، پر تراکم ترين و زيباترين قالي هاي جهان دانست. قالي بيجار بسيار محکم تر از قالي هاي ديگر است. همين موارد که مربوط به ساختار آن مي شود، موضوع شستشوي آنرا کمي متفاوت مي‌کند. اگر در شهر زندگي مي کنيد، بهتر است بدانيد شستشوي اين قالي را خودتان به سادگي قادر نخواهيد بود انجام دهيد. براي قاليشويي آنها بهتر است از موادي که براي تثبيت رنگ هستند استفاده شود. مانند ساير فرض ها و قالي هاي ديگر شسته نشده تا نه رنگ آن از ميان برود و نه کيفيت آن. گرماي بيش از اندازه آب، استفاده از شوينده هاي غير استاندارد و عدم استفاده از تثبيت کننده‌هاي رنگي، از عواملي هستند که مي توانند در زمان شستشو باعث خرابي آن شوند.

تمييز کردن تابلو فرش قالي بيجار

قالي بيجار به سبب ويژگي هايي که دارد، يک نمونه بسيار خوب براي تابلو فرش است.

زماني که از تابلو فرش استفاده مي شود،

صافي و استحکام مي تواند زيبايي آن را افزايش دهد.

قالي هاي بيجار به جهت استحکام و ايستايي، نمونه اي بي نظر براي تابلو فرش هستند.

اما تنها ساختار آنها نيست که منجر به اين موضوع مي شود.

آنها از جهت طرح هم بسيار غني هستند.

طرح هاي سنتي آنه را شايد در کمتر قالي ديگري بتوانيد پيدا کنيد.

طرح هايي که ريشه در فرهنگي بسيار کهن دارند،

چشم هر بيننده اي را محصور خود خواهد کرد. از جهت رنگ بندي هم، داراي انواع بسيار گسترده اي هستند.

اينکه ريشه اين قالي ها مربوط به کردستان است،

خود گواهي مي‌دهد بر استفاده از الگوهاي غني و زيبا. اگر اصالت را در تابلو فرش مي پسنديد،

بهترين هاي انرا مي توانيد در قالي بيجار به دست آوريد.

منبع : http://bistdesign.parsiblog.com/Posts/5/


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

مرکز فروش و نمایندگی لوازم شیشه دوجداره

جمعه 21 دی 1397
15:21
نیلوفر حیدری

برای تهیه هر وسیله ای و خرید آن را ه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید در حالی که در منزل و یا محل کار خود در پشت کامپیوتر نشسته اید خرید نموده و جنس خود را در محل تحویل بگیرید. یا خرید های تان را به افرادی که کارشناس خرید و یا بازاریاب ها به نزد شما آمده و اجناس خود و یا کاتالوگ هایشان را به شما ارائه نمایند.روش های مختلفی برای تهیه اجناس و خرید کردن وجود دارد که بسته به تمایلات شخصی و امکانات تان انتخاب می کنید. مرکزفروش و نمایندگی لوازم شیشه دو جداره در شهر های مختلف وجود دارد. در شهر های بزرگی مثل تهران با توجه به اینکه کالاهای مختلف در بورس ها و پاساژهای مربوطه وجود دارند بهترین محل های عرضه و تقاضای هر محصولی محسوب می شوند. در این مکان ها با توجه به عرضه محصولات با برندهای متنوع مواجه می‌شوید.

انواع لوازم شیشه دوجداره

جهت استفاده از مزایای پنجره دو جداره با شیشه های دو جداره حتما از کارشناسان حرفه ای و خبره در این امر استفاده نموده تا بتوانید بهترین انتخاب را برای محل کار یا زندگی خود تهیه نمایید. بدلیل وجود تنوع در محصولات شیشه های دو جداره در داخل و یا خارج از کشور انتخاب صحیح و با کیفیت این محصول با توجه به هزینه و سایر مسایل مرتبط بسیار لازم و ضروری می باشد. برای استفاده از شیشه های دوجداره بجز شیشه لوازم دیگری همچون چسب و اسپیسر و .... نیز جهت نصب و استفاده بهینه از این شیشه ها لازم دارید. کیفیت این لوازم در نصب شیشه دوجداره و تعمیر و نگهداری و همچنین طول عمر مصرفی شیشه دوجداره بسیار پر رنگ است. جالب است که بدانید انواع لوازم شیشه دو جداره در خاصیت شیشه دوجداره (عایق صوتی و حرارتی) بسیار موثر بوده و تامین کننده خواص این شیشه ‌اند.

لوازم دکوراتیو شیشه دوجداره

ساختمان ها فقط مکانی برای استفاده فیزیکی محسوب نمی شوند.

بلکه ما در این مکان ها زندگی می کنیم.

برای زندگی کردن ما نیازهای متعددی داریم که می بایست تامین شوند مانند:

نیازهای عاطفی، روانی، جسمانی و غیره. برای بر طرف نمودن هر یک از نیازهای مان اقدامات مختلفی را انجام می دهیم.

یکی از نیازهای بسیار مهم ما نیازهای روانی است که اشیاء در آن می توانند تاثیر گذاری داشته باشند

زیبایی، رنگ و طراحی اشیاء در برطرف سازی نیازهای روانی ما تاثیر مثبت ایجاد می کنند.

این موضوع باعث شده است که طراحان در معماری و ساختمان به زیبایی

و رنگ اهمیت داده و در کار خود استفاده بهینه ببرند.

لوازم دکوراتیو شیشه دوجداره از این امر تبعیت می نمایند.

تا بتوانند علاوه بر زیبا سازی محیط زندگی مان بر احساسات مثبت

و نیازهای روانی و لذت بخش بودن در درب و پنجره ها مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: http://bistdesign.parsiblog.com/مرکز+فروش+و+نمايندگي+لوازم+شيشه+دو+جداره/


[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

معايب قالي شويي به روش خانگي

چهارشنبه 19 دی 1397
23:18
نیلوفر حیدری

امروزه ديگر نياز نيست به مانند گذشته قالي و فرش را در خانه و به روش هاي سنتي انجام دهيم. اکنون قاليشويي اين خدمات را با هزينه اي به صرفه و در زمان کوتاهي براي شما انجام مي‌دهند. روش هاي خانگي داراي معايب بسياري است. اول اينکه مصرف آب در شيوه‌هاي سنتي بسيار زياد است. اما جداي از اين مصرف بي رويه هيچگاه شستشو به صورت کامل و يکدست انجام نمي‌شود. ريشه هاي فرش را نمي‌توانيد هيچ گاه به مانند اول سفيد کنيد. اگر با مواد شستشوي مناسب اينکار را نکنيد، رنگ فرش مي رود و کهنه خواهد شد. زمان بسيار زيادي از شما مي گيرد و بسيار خسته کننده است. نيازمند فضاي بسيار زيادي است. اما مهم ترين و بزرگترين مشکل اين روش ها تميز نشدن فرش است. بسياري از آلودگي ها که با چشم معمولي قابل مشاهده نيستند، را نمي توان با اين شيوه ها از ميان برد.

خشک کردن قاليها در روش شستشوي خانگي عيبي ديگر

يکي از بزرگترين معايب قاليشويي به روش خانگي ، مشکل خشک کردن آنهاست که شايد چندان جدي به نظر نرسد . اما اين مرحله يکي از مهمترين و حساس ترين مراحل در روند قاليشويي است . چرا که اگر به درستي انجام نشود باعث فرسودگي و پوسيده شدن فرش در دراز مدت مي شود . اگر قطرات رطوبت در دراز مدت در تار و پود فرشها باقي بمانند به سادگي باعث از بين رفتن قالي هاي ما مي شوند . از آنجايي که در منزل معمولا فضاي کافي و ابزار آلات مناسب براي اين کار را در اختيار نداريم ممکن است قاليها را نيمه خشک پهن کنيم و تا مدتها رطوبت در فرشها باقي بمانند . بارش برف و باران در فصلهاي سرد تر و تابش شديد نور خورشيد در فصلهاي گرم تر هم مشکلي بزرگ در روند خشک کردن فرشهاست.

استفاده از ابزارهاي غير استاندارد مشکلي ديگر

استفاده کردن از ابزارهايي مانند پارو که بعضا ممکن است .

چندان هم نو و باکيفيت نباشند و صاف و يکدست نبودن.

قسمت سري آن به تار و پود فرش اسيب وارد نمايد مشکلي ديگر است .

همچنين استفاده از جارو ، کاسه يا خاک انداز و ابزارهايي که شايد نوک تيزي داشته باشند.

براي خارج کردن اب فرش اصلا مناسب نيستند .

در کنار اينها مواد شستشوي نامناسب مثل پودر ماشين لباسشويي .

پودر شستشوي دستي ، شامپوهاي سر و بدن که تمامي اينها داراي مواد مضر .

و اسيب زننده به فرش و موکت و ... هستند از مشکلات شستشوي فرش در منزل و به روش سنتي است.

منبع : http://bistdesign.parsiblog.com/Posts/2/


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

قاليشويی

دوشنبه 17 دی 1397
21:41
نیلوفر حیدری

نظافت و پاکيزگي از اصول اوليه يک زندگي سالم است. ما همواره براي پاکيزگي خود و خانه مان تلاش مي کنيم.برخي از هزينه هاي زندگي صرف اين امر مي شود. البته زندگي در يک محيط تميزو سالم ارزش صرف هزينه را دارد چرا که سلامتي و نشاط ما به اين طريق تامين مي شود. عادت به تميزي و نظافت در سنت و فرهنگ ما ريشه دارد.قبل از رسيدن سال نو هرسال سنت زيباي خانه تکاني را انجام مي دهيم. براي اين کار ممکن است نياز به شستشوي همه وسايل کوچک وبزرگ خانه باشد. يکي از کارهاي بسيار سخت در گذشته شستشوي فرش و قالي بود. خوشبختانه امروزه با وجود کارخانجات شستشوي فرش اين کار سنگين وطاقت فرسا از دوش خانواده برداشته شده است يک قاليشويي خوب در تهران کارخانه قاليشويي افرا مي باشد که به صورت دستي، اتوماتيک و نيمه اتوماتيک اين خدمات را با بهترين کيفيت در اختيارتان قرارمي دهد.

مراحل ثبت سفارش در قاليشويي افرا

حال که با قاليشويي افرا آشنا شديد اولين سوالي که برايتان پيش ميايد اين است که چطور به راحتي در اسرع وقت بتوانيم ثبت سفارش داشته باشيم و از زمان جمع آوري و دريافت ان مطلع باشيم در اين خصوص دو راه براي اين کار در نظر گرفته شده است که با توجه به محدوده مکاني شما هماهنگي لازم را با شما ميشود . لازم به ذکر است که در تمامي مراحل سفارش شما کد پيگيري خواهد داشت که ميتوانيد ان را بررسي کنيد.

سفارش تلفني

ساده ترين راه سفارش تلفني است که با توجه به شماره هاي شعبه هاي مختلف در غرب و شرق و شمال و جنوب تهران ميتوانيد انتخاب کنيد و تماس بگيريد و در زمان مورد نظر خود هماهنگي داشته باشيد. کارکنان افرا در ان منطقه شما حضور به عمل مياورند و فرش هاي شما را جمع آوري ميکنند و زمان تحويل فرش ها 2 روز کاري ميباشد.

سفارش آنلاين

حتما اين روزها اسم قاليشويي آنلاين را شنيده ايد.آنلاين بودن به اين منظور است که ميتوانيد از خدمات سايت استفاده کنيد و فقط با دسترسي به اينترنت ميتوانيد از خدمات آنلاين براي اين کار استفاده کنيد. ديگر نياز نداريد به مجلات و تبليغات براي يافتن يک قالي شويي رجوع کنيد. هر گونه اطلاعاتي که بخواهيد را به صورت آنلاين مشاهده خواهيد کرد و بسيار ساده و آسان مي توانيد از اين خدمات استفاده کنيد. ضوابط قاليشويي آنلاين را مي توانيد مطالعه کرده تا از کليه شرايط اين خدمات به خوبي آگاه شويد. تنها با چند کليک ساده با کامپيوتر روميزي و يا گوشي موبايل، از خدمات اين آنلاين و با ضمانت استفاده بفرماييد. اکنون نزديکترين در مقابل شما قرار گرفته است.


منبع


[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به designer20 است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس نمایندگی پنل پیامک بانک مشاغل شیراز پزشکان متخصص شیراز
بستن تبلیغات [X]